June 26, 2017

:

Kanger SUBOX Mini 50W Starter Kit -

Úterý, Červen 16, 2015

Invader Mini 50W TC Power Box Mod -

Úterý, Červen 16, 2015

ELEAF LEMO 2 SubOhm Tank Atomizer -

Čtvrtek, Duben 23, 2015

Kangertech SubTank, Mini, Nano -

Pondělí, Duben 6, 2015

Sigelei Mini 30W Power Box -

Neděle, Duben 5, 2015

Uživatelská recenze iTaste SVD od balabenky

iTaste SVD

Od včerejška testuji tento elegantní nerezový a velice povedený vapostroj, který je oproti svým konkurentům opět v něčem lepší…

Začnu vynikajícím zpracováním broušeného nerezu s pískovanými nápisy na tubusu v kombinaci s leštěnými doplňky – mezikruží zapuštěných kovových tlačítek, kde funkce jsou nesmazatelně vyryty do těla, kovový kryt zrcadlového displeje (již žádné vypadávání krycího plexi).

Dalším jedinečným znakem je odnímatelná hlava-krytka kombinovaného zapuštěného 510/eGo závitu, která má navíc konečně dost velký průměr k nasazení všech Atty – tedy nejen CE4-CE8, ale i Kanger T2, T3, E1 a dalších…Prostě jsem nenašel nic na co bych byl nucen použít nějakou redukci nebo prodloužení závitu – které vždy nepříznivě ovlivní přechodové odpory a hlavně mechanickou odolnost spojení…Dokonce je možno přímo použít i všechny atty WillPro, kde zejména WP-15 bývá velký problém…

Tím se dostávám k elektronice, která je funkcemi podobná oblíbenému gripu „Vamo“, má omezení maximálního proudu na 5 Ampér a unožňuje jak V-V regulaci napětí (od 3 až do 6 Voltů), tak hlavně W-W, tedy výhodnější regulaci výkonu v rozsahu 3-15 Wattů. Opět je možná „pohodovější“ regulace třemi samostatnými tlačítky a je zde ochrana proti zkratu v atomizéru u spirálek s odporem nižším než 1,2 Ohmu.
Takový odpor elektronika sice změří, ale odmítne s ním pracovat – dá nám to najevo právě přímo zobrazením této nízké hodnoty na displeji při stisknutí velkého žhavicího tlačítka, které navíc svítí červeně…Když je vše OK svítí zeleně (při dostatečně nabité baterce) a displej při žhavení nic nezobrazuje – slouží jako malé zrcátko… :)

Další vynikající funkce zapuštěného žhavicího tlačítka je – při stisku – barevná třístupňová indikace zbývajícího napětí baterie, kdy dokud svítí zeleně (do napětí aku vyššího než 3,7 Voltu) můžeme bezstarostně bafat, ale jakmile začne svítit žlutě, měli bychom se začít rozhlížet po náhradní baterii nebo nabíječce…Jak dlouho se dá kouřit ve „žlutém módu“ než se barva tlačítka změní v červenou musím teprve vysledovat, ale pokud chvilku nevapujeme, baterka se vzpamatuje a opět svítí zeleně…Přesnou hodnotu zbývajícího stavu baterky zjistíme delším stiskem tlačítka + nebo – (zatímco současným stiskem + a – zjistíme odpor nasazeného clearu.
Ještě by bylo vhodné ke kombinacím tlačítek připomenout, že grip je možné i „trojklikem“ žhavícího tlačítka uzamknout (na displeji se objeví OFF a při odemknutí logicky ON) toto se provádí (stejně jako u gripu „Vamo“) i automaticky po výměně baterie…
Zároveň ale dojde k uzamčení nastavení výkonu – na displeji nápis LOC – abychom si omylem nerozházeli nastavený výkon nebo napětí pro konkrétní vyzkoušené atty…Toto odemknutí nebo uzamknutí výkonu měníme alespoň pětivteřinovým současným držením tlačítek + a – (že je odemknuto poznáme číselným zobrazením hodnoty výkonu).
Pozor ale, nejdříve se nám (asi po dvou vteřinách) ukáže odpor nasazeného clearu (např. 2,1R) a my musíme držet + s – dál těch alespoň pět vteřin.
Opět připomínám že k uzamknutí výkonu dochází i při výměně baterie, ale výhodou je, že si elektronika nastavení výkonu (nebo napětí) zapamatuje.

Zajímavostí je použití dvou nerezových tubusů v sadě, na levé fotce je kratší postaven vedle, ale přitom i s tím kratším je umožněn (díky délce závitu) provoz na všechny 18xx baterie (18350, 18500 i 18650)…Pokud ale chcete primárně používat ty delší (nebo dle manuálu – což jsem ovšem neměl potřebu zkoušet – dva kusy 18350) bude asi hlavně z estetického hlediska lepší použít ten delší – co je nasazen včetně iClearu30 uprostřed zajímavých vapostrojků na obrázku.
Na pravém snímku je to přesně obráceně – iTaste SVD v mini provedení s baterií 18350 s kratším tubusem – delší postaven vedle.

V sadě gripu jsou přiloženy dva kusy „iClear 30 Dual Coils- špičkový clearomizer se dvěma spirálkami, 16 knoty pro přívod liquidu a otočným náústkem“ s objemem asi 3 ml a odporem 2 Ohmy rovnou připravené k nalití liquidu a bezproblémovému vapingu, dokonce i s dalsími třemi „náhradními hlavami“ – což je slušný základ pro dlouhodobější používání. ..

Komentáře
2 odpovědí na “Uživatelská recenze iTaste SVD od balabenky”
  1. admin napsal:

    Nádherný grip a dobrá recenze… ble ble ble….

Zanechat komentář

Musíš být přihlášený pro přidání komentáře.